Cariere A&I Consulting

Inspector resurse umane

Inspector resurse umaneCERINŢE:
Experiență în domeniul administrării de personal.
Studii superioare finalizate.
Atestat de inspector resurse umane.
Cunoştinţe de operare în SAGA.
Cunoştinţe solide de legislaţie a muncii
Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat.
Capacitatea de a gestiona un portofoliu de clienți.
Experienţă în cadrul unei firme de contabilitate reprezintă un avantaj.

RESPONSABILITĂŢI
  • ADMINISTRARE PERSONAL
Completarea la zi a registrului de evidență a salariaților.
Întocmirea, verificarea și înregistrarea actelor aferente dosarelor de personal.
Redactarea și înregistrarea actelor privind modificarea sau încetarea contractelor individuale de muncă.
Completarea și actualizarea informațiilor privitoare la persoanele aflate în întreținere.
Eliberarea adeverințelor necesare salariaților.
Întocmirea situației locurilor de muncă vacante și depunerea acesteia la AJOFM Cluj.

  • SALARIZARE
Preluarea și verificarea documentelor primare (fișe de pontaj, certificate, decizii).
Întocmirea statelor lunare de plată, calcul salarii, îndemnizații și alte drepturi de natură salarială.
Întocmirea și depunerea declarațiilor lunare, conform legislației în vigoare.
Redactarea, înregistrarea și comunicarea statelor de salarii.
Completarea informațiilor privind zilele de concediu efectuate (concediu de odihnă, medical, fară plată)

BENEFICII OFERITE
Mediu plăcut de lucru, fresh, care oferă posibilitatea de a acumula în mod continuu informaţii noi în domeniu, alături de o echipă care te va susţine în procesul tău de dezvoltare profesională şi personală.

Economist Senior

Job Economist SeniorCANDIDATUL IDEAL:

Economist cu experienta de minim 3 ani în contabilitate, preferabil în firmă de contabilitate.
Persoana care își asumă răspunderea pentru munca depusă.
La zi cu modificările legislative în domeniul fiscal.
Abilități bune de comunicare scrisă și verbală.
Capacitate de ‘multitasking’ dezvoltatată.
Persoană capabilă să prioritizeze sarcini și să iși organizeze munca pe un portofoliu de firme din diverse domenii, cu respectarea termenelor limită.
Engleză nivel avansat.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Mediu plăcut de lucru, fresh, care oferă positibilitatea de a acumula în mod continuu informații noi din domeniu, alături de o echipă care te va susține în procesul tău de dezvoltare profesională și personală.